Obudowy, Tłumiki, Ekrany Akustyczne - projektowanie i instalacja - Ekomeritum

OBUDOWY, TŁUMIKI, EKRANY AKUSTYCZNE

Gdy posiadasz urządzenie lub maszynę emitującą hałas o wysokim poziomie mocy akustycznej – możemy zaoferować nasze usługi.

Oferujemy zaprojektowanie i instalację oraz wykonanie obudowy izolacyjno-dźwiękochłonnej, tłumików i ekranów akustycznych.

Oferujemy również wykonanie pomiarów i przygotowanie koncepcji redukcji hałasu. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia zarówno hałasu w miejscu pracy, jak również hałasu emitowanego do środowiska.

Rozwiązania dostosowuje się specjalnie do potrzeb zakładu produkcyjnego. Oferujemy ponadto profesjonalne dokumentacje akustyczne.

obudowy akustyczne

Obudowy akustyczne

Obudowy akustyczne chronią źródła hałasu (maszyny i urządzenia emitujące hałas o wysokim poziomie mocy akustycznej), a tym samym powodują zmniejszenie poziomu hałasu wydobywającego się na zewnątrz obudowy. 

Są konstrukcjami samonośnymi, oddalonymi od wyciszanego urządzenia/maszyny w niewielkiej odległości lub tworzone są jako element zintegrowany z urządzeniem. Ściany i oprawy sufitowe wykonane są z materiałów absorbujących i materiałów izolacyjnych.

W zależności od potrzeb personelu zakładu mogą posiadać elementy przeszklone, otwory rewizyjne, otwory wentylacyjne, oświetlenie, mogą być klimatyzowane lub wentylowane mechanicznie.

Przykładowo: obudowy posiadają otwory wentylacyjne tłumików akustycznych.

Używanie wymuszonej wentylacji zapewnia chłodzenie obudowy urządzenia.  

Obudowy są wykonane zgodnie z zasadami ergonomii w taki sposób, że ich montaż nie zakłóca procesu. 

Ekrany akustyczne

Ekrany ograniczają rozprzestrzenianie się hałasu od źródła do odbiorcy. Ekran stosuje się tam, gdzie nie uda się zastosować obudowy izolacyjno-dźwiękochłonnej. Ekran akustyczny nie działa, jeżeli nie tworzy tzw. cienia akustycznego. Skuteczność ekranów zazwyczaj nie przekracza 10 dB.

Tłumiki akustyczne

Tłumiki akustyczne są zaprojektowane w celu zmniejszenia hałasu, który jest nadawany przez powietrze w sieci i kanałów klimatyzacyjnych (kwadratowe i rurowe). Zewnętrzna obudowa zazwyczaj wykonana jest z blachy stalowej lub ocynkowanej lub malowana na standardowy kolor z palety RAL.

Obudowa jest montowana przez kołnierz przystosowany do montażu w kanałach lub indywidualnie, w zależności od sposobu montażu (na przykład w celu zawieszenia na ścianie). 

Wyciszające wkładki są wykonane ze starannie dobranych, niepalnych płyt dźwiękoszczelnych. 

Dodatkowo wkład może być chroniony ocynkowaną blachą perforowaną.

Standardowe tłumiki wykonane są z materiałów odpornych na temperaturę do 200 stopni, na specjalne zamówienie istnieje możliwość ewentualnego zastosowania materiałów odpornych na temperaturę do 500 stopni.

Przykładowe obudowy, tłumiki, ekrany akustyczne

 Materiał ma charakter jedynie informacyjny i nie jest wykładnią prawa. Z uwagi na możliwe zmiany w obowiązujących przepisach prawa, wszelkie podane informacje należy zweryfikować i sprawdzić ich aktualność.

Skontaktuj się z nami! - Zaufaj naszym specjalistom!
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.