Dokumentacja hydrogeologiczna składa się z różnych części, m.in. części dotyczącej wykonanej analizy, zestawienia wyników badań i pomiarów terenowych, interpretacji tych badań i pomiarów w formie wykresów, map, przekrojów oraz wniosków.
Złożona jest z następujących części:
z wynikami badań i pomiarów
wykresy, mapy i przekroje
będącej rozszerzonym objaśnieniem części tabelarycznej i graficznej z analizą wyników
Standardowo dokumentację hydrogeologiczną opracowuje się w zestandaryzowanej formie zgodnie z obowiązującymi normami i instrukcjami.
Decyzje zatwierdzające dokumentacje hydrogeologiczne wydaje się bezterminowo.
Podmiot zobowiązany jest uzyskać decyzję przed rozpoczęciem korzystania z ujęcia.
Organem właściwym do wydania decyzji zatwierdzającej dokumentację hydrogeologiczną jest Wójt, Burmistrz, Starosta lub Geolog Wojewódzki, gdy wydajność studni przekracza 50 m3/godzinę.
Otrzymanie zlecenia od Zamawiającego.
Przekazanie materiałów przez Zamawiającego Wykonawcy (m.in. uproszczone wypisy z ewidencji gruntów dla działek, mapa zasadnicza obejmująca działki na których zlokalizowany jest zakład oraz bezpośrednich sąsiadów, dokumentów podmiotu występującego o uzyskanie decyzji w zakresie wymaganym do załączenia do wniosku lub uwzględnienia w treści wniosku).
Przystąpienie do wykonania dokumentacji przez Wykonawcę, dokonanie analizy przesłanych materiałów i ewentualnie wystąpienie o uzupełnienie ich do Zamawiającego, wykonanie obliczeń , dokonanie analizy wyników, opisu wyników i opisu podmiotu wnioskującego (np. zakładu) oraz instalacji, wykonanie podsumowania wyników w formie opisowej.
Po otrzymaniu akceptacji wykonanie wydruku dokumentacji w odpowiedniej ilości egzemplarzy i jej dostarczenie.
Udział w postępowaniu administracyjnym w przypadku, gdyby wystąpiły uwagi urzędu do dokumentacji.
Terminy rozpatrywania wniosku w urzędzie. Według KPA właściwy urząd ma 30 dni (w przypadkach szczególnych do 60 dni) na rozpatrzenie wniosku.
Materiał ma charakter jedynie informacyjny i nie jest wykładnią prawa. Z uwagi na możliwe zmiany w obowiązujących przepisach prawa, wszelkie podane informacje należy zweryfikować i sprawdzić ich aktualność.